Campowy Dzień Dziecka

Kilka dni temu zostałem poproszony, jako poszukiwacz, o zorganizowanie jakiejś atrakcji dla dzieci w ramach Campowego Dnia Dziecka organizowanego przez Camp66.  Ideą imprezy było stworzenie dzieciom jak największej liczby najprzeróżniejszych atrakcji. Na moim „stanowisku” każde z dzieci, które przez chwilę chciało poczuć dreszczyk emocji związanych z poszukiwaniem skarbów dostawało wykrywacz do ręki i na wyznaczonym terenie szukało złotych, czekoladowych Denarów;)IMG_20170601_155827 Okazało się, że wszystkim sprzyjało szczęście tego dnia, więc każdy nie dość że mógł zabrać ze sobą słodki skarb, to jeszcze otrzymał odznakę poświadczającą przejście szkolenia z obsługi wykrywacza. IMG_20170601_172911

Zainteresowanie dzieci było olbrzymie, niektóre wracały po kilka razy tylko po to, by pochodzić z wykrywaczem i posłuchać jak „dzwoni” 😉 W pewnym momencie na małym poletku poszukiwania były prowadzone przez dwie ekipy poszukiwaczy 😉 IMG_20170601_170943Przy okazji z kilkoma rodzicami udało mi się porozmawiać na temat poszukiwań jak również historii okolicznych miejscowości.

Oprócz poszukiwań skarbów na dzieci czekały takie atrakcje jak: pokaz sprzętu gaśniczego zorganizowany przez jednostki OSP Ściegny i OSP Karpacz, nauka strzelania z łuku, podstawy survivalu czyli budowanie szałasu, nauka chodzenia na szczudłach, maxi szachy, olbrzymia góra piachu, tak samo olbrzymie bańki mydlane, slack line oraz cała masa mniejszych ale równie wspaniałych atrakcji. Nie zabrakło oczywiście kiełbasek z ogniska lub grilla oraz hektolitrów orzeźwiającej lemoniady. Wszystko oczywiście było dla dzieci prezentem z okazji ich święta.

Ze zdumieniem zaobserwowałem, że dzieci doskonale potrafią sobie same zorganizować zabawę. Wystarczy zapewnić im odpowiednio dużo miejsca, „narzędzia” do zabawy i przede wszystkim nie przeszkadzać.

Na zakończenie chciałbym bardzo podziękować Pani Magdalenie Arcimowicz za zaproszenie do udziału w imprezie oraz Marcie z Riders-Studio za wykonanie w ekspresowym tempie odznak. Była to wielka przyjemność poświęcić trochę czasu dzieciakom i pokazać im swoją pasję, być może któreś z nich się zarazi i też zacznie szukać „wiatru w polu”. Zapraszam do galerii zdjęć z imprezyIMG_20170601_170933Dla dzieci „śpiewały” Garret Ace 250 oraz Rutus Argo.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz